Nasze publikacje

Najnowsze


Dodany przez Tomasz Norek, w dniu 16-02-2016

Trowalizacja metali
Trowalizacja metali to inaczej obróbka wibrościerna.

Jest ona wykonywana w luźnym ścierniwie. Dzięki niej można skutecznie stępić ostre krawędzie przedmiotów (jest to tak zwane gratowanie).
Trowalizacja pomoże nam zmniejszyć chropowatość metalowej powierzchni metali, usunąć zgorzelinę, zmniejszyć chropowatość metalowej powierzchni. Dzięki takiej właśnie obróbce możliwe jest wybłyszczenie powierzchni i jej przygotowanie pod powłoki galwiniczne.

W jaki sposób przebiega trowalizacja metali?

Może ona odbywać się na sucho lub na mokro. Metalowe przedmioty zostają umieszczone w zbiorniku urządzenia obróbczego. Do pojemnika następnie wkłada się środek ścierający o odpowiednim stopniu intensywności obróbki. Medium ścierającym mogą być na przykład kształtki szklane, drewniane, metalowe, o spoiwie ceramicznym, itp. Proces wspomagają specjalne płyny.
Dzięki ruchom planetarnym i wibracyjnym materiał ścierny przemieszcza się, powodując ścieranie nierówności, wygładzanie powierzchni przedmiotów.


Dlaczego warto inwestować w obrabiarki do metali?

Branża metalowa rozwija się w ostatnim czasie bardzo dynamicznie. Obróbka metali jest podstawą funkcjonowania wielu branży: przemysłu maszynowego, mechanicznego, transportowego, kolejowego. Elementy metalowe są wykorzystywane nieustannie w meblarstwie, dekarstwie, energetyce. Obróbkę metali stosują zarówno wielkie zakłady przemysłowe, jak i - oczywiście na znacznie mniejszą skalę - niewielkie zakłady rzemieślnicze. To wszystko sprawia, że zapotrzebowanie na obróbkę metali w przyszłych latach może tylko rosnąć, raczej nie dotknie jej kryzys gospodarczy. To wszystko sprawia, że jeśli zdecydujemy się wyposażyć naszą firmę w obrabiarkę do metali, nie mamy się co obawiać, że będzie stała bezczynnie. Często jednak efektywniejsze (zarówno pod względem ekonomicznym, jak i pod kątem jakości oraz czasu realizacji) okazuje się outsourcowanie tych procesów do innych podmiotów.

W obiektywie


biznes
produkcja
przemysł