Mój pies i ogród

Artykuły powiązane: biznes, produkcja

Mój pies i ogród (...) Wielu ludzi w swojej wizji idealnego miejsca zamieszkania, widzi domek jednorodzinny - większy lub mniejszy - wraz z posesją, na której latem można urządzić grilla i uprawiać warzywa w ogrodzie a wśród tego wszystkiego, biegający pies odpowiedzialny za pilnowanie majątku. Oczywiście w wyobrażeniach wygląda to bardzo pięknie. Dom jest świetnie wykończony, posesja czysta a wszystkie drzewa ogrodowe, krzewy i kwiaty w idealnej kondycji. Jednak żeby coś takiego utrzymać w tak świetnej kondycji trzeba odpowiednio dużo czasu, wiedzy jak i umiejętności zarówno tych dotyczących ogrodnictwa jak i wychowania zwierzaka. Piesek z pewnością przynosi wiele radości, ale dobre wychowania psa od małego szczeniaka wymaga poświęcenia. Bardzo długo psy zachowują się jak małe szczeniaczki, chociaż często już nie wyglądają jak szczeniaki. Dla takiego psa ogród to raj i ogromne pole do popisu. Przecież znajduje się tam tyle obiektów, które można pogryźć, podkopać, podlać. Z pewnością trzeba się zaopatrzyć w duże pokłady cierpliwości, ale żeby nasze drzewka i krzewy przetrwały ten czas tresury, warto skorzystać z odpowiednich artykułów ogrodniczych takich jak osłony na drzewa czy siatka ogrodnicza. Można nimi (...)

Dodany przez Tomasz Norek , w dniu 24-01-2019

Mój pies i ogród

Zalety stosowania maszyn do pakowania

Artykuły powiązane: biznes, produkcja

Zalety stosowania maszyn do pakowania (...) Jeśli w swojej firmie dalej mamy problem z pakowaniem wyprodukowanych towarów, najprawdopodobniej robimy coś źle. Być może to zadanie powierzyliśmy kilku czy kilkunastu pracownikom, jednak są oni na tyle wolni, że nie jesteśmy w stanie opakować nawet tysiąca towarów dziennie.Musimy tutaj liczyć się ze sporymi stratami, przez które tak naprawdę nie jesteśmy w stanie kompletnie zarabiać. Gdybyśmy jednak sięgnęli po specjalne urządzenia, niekoniecznie zwykłe pianki polietylenowe, funkcjonowanie naszego biznesu zmieniłoby się diametralnie. To, co pomoże nam rozwinąć nasz zakład przemysłowy, to maszyna do pakowania. Np. taka jak tu: (http://pksystem.com.pl/pianki-poliuretanowe. Oczywiście najlepiej by było, gdybyśmy posiadali przynajmniej kilka takich urządzeń, jednak jeśli nigdy wcześniej (...)

Dodany przez Maria Paciorek, w dniu 30-04-2018

Zalety stosowania maszyn do pakowania

Nity i zgrzewy

Artykuły powiązane: nity, produkcja, przemysł

Nity i zgrzewy (...) Są nim nitonakrętki. Te malutkie kawałki miękkiego metalu pozwalają na to, aby zgnieść razem dwie powierzchnie, zespalając je ze sobą w bardzo trwały, mocny sposób. Są oczywiście różne rozmiary nitonakrętki, dopasowane do potrzeb, zależne od grubości materiałów łączonych i wielkości średnicy otworów, które zostaną wywiercone w materiałach, które chcemy połączyć. Równie ciekawym zajęciem dla młodego technika jest zgrzewanie. Zgrzewać można chyba wszystko, co sztuczne. Najczęściej będą to różnego rodzaju plastykowe folie. Od cienkich spożywczych (...)

Dodany przez Maria Paciorek, w dniu 04-10-2017

Nity i zgrzewy

Pieczywo w koszach wiklinowych prezentuje się o wi

Artykuły powiązane: biznes, produkcja

Pieczywo w koszach wiklinowych prezentuje się o wi (...) Uwielbiam zapach świeżego pieczywa! Z resztą, kto nie uwielbia? Mi kojarzy się z wczesnym dzieciństwem. W ogóle mam wrażenie, że piekarnie wszystkim dobrze się kojarzą. Jeżeli jesteś piekarzem albo właścicielem piekarni, to jesteś prawdziwym szczęściarzem. A może dopiero masz w placach otwarcie takowej i jesteś w trakcie wyboru asortymentu? Co do wyboru pieca nie będę Ci doradzać, bo pewnie wiesz już o tym wszystko. Jednak wspomnę co ,odnośnie wystroju piekarni. Musisz wiedzieć, że dziś w modzie jest wszystko co naturalne, wszystko co organiczne. Pewnie już się zorientowałeś, że aby odnieść sukces na rynku, musisz zaoferować chleb dobrej jakości. Ale czy wiesz jak duże znaczenie dla sprzedaży, ma to, w jaki sposób swój wyrób zaprezentujesz? Otóż olbrzymi! W temacie wystroju piekarni, rewelacyjnie prezentują się wiklinowe kosze piekarnicze (więcej na wikliniarnia.pl). Są dodatkiem w nieco rustykalnym stylu, który (...)

Dodany przez Tomasz Norek, w dniu 02-08-2017

Pieczywo w koszach wiklinowych prezentuje się o wi

Certyfikaty w branży spożywczej

Artykuły powiązane: biznes, produkcja, rolnictwo

Certyfikaty w branży spożywczej (...) podejmowania współpracy. Do certyfikacji jednak warto przystąpić dopiero wtedy, jeśli jest się przekonanym co do jej uzyskania. Należy sprawdzić wszelkie procedury i wymagania. W branży spożywczej coraz większe znaczenie odgrywa tzw. certyfikat HACCP. Jest to skrót od angielskiego Hazard Analysis and Critical Control Points, co oznacza Analiza Zagrożeń i Krytycznych Punktów Kontroli. Jest to cały system, który ma zapewnić bezpieczeństwo żywności przez szacowanie ryzyka oraz podejmowanie właściwych działań podczas wszystkich etapów produkcji żywności i jej transportu do (...)

Dodany przez Andrzej Lis, w dniu 26-10-2016

Certyfikaty w branży spożywczej

Rozwiązania zwiększające żywotność maszyn

Artykuły powiązane: biznes, produkcja

Rozwiązania zwiększające żywotność maszyn (...) Praca w przemysłowych halach produkcyjnych niejednokrotnie odbywa się w warunkach podwyższonego zapylenia. Takie warunki mogą doprowadzić do obniżenia wydajności pracowników oraz negatywnie wpłynąć na stan ich zdrowia. Zastosowanie filtrów oddechowych to doskonałe rozwiązanie dla tego typu sytuacji. Dzięki temu nie musimy inwestować w drogie systemy odpylające, a osiągamy niemal ten sam efekt. Pracownicy wykonują swoje zadania nie musząc wdychać zanieczyszczonego i zapylonego powietrza, co powoduje wzrost wydajności i wpływa korzystnie na zdrowie.Maszyny przemysłowe pracujące w halach produkcyjnych wymagają nieustannego smarowania odpowiednich części mechanicznych. Dzięki temu mogą one pracować bez usterek. Smarowanie jest niezbędne aby utrzymać wysoką sprawność i uniknąć niespodziewanych awarii sprzętu. (...)

Dodany przez Maria Paciorek, w dniu 13-07-2016

Rozwiązania zwiększające żywotność maszyn

Trowalizacja metali

Artykuły powiązane: biznes, produkcja, przemysł

Trowalizacja metali (...) się środek ścierający o odpowiednim stopniu intensywności obróbki. Medium ścierającym mogą być na przykład kształtki szklane, drewniane, metalowe, o spoiwie ceramicznym, itp. Proces wspomagają specjalne płyny. Dzięki ruchom planetarnym i wibracyjnym materiał ścierny przemieszcza się, powodując ścieranie nierówności, wygładzanie powierzchni przedmiotów. Dlaczego warto inwestować w obrabiarki do metali? Branża metalowa rozwija się w ostatnim czasie bardzo dynamicznie. Obróbka metali jest podstawą funkcjonowania wielu branży: przemysłu maszynowego, mechanicznego, transportowego, kolejowego. Elementy metalowe są wykorzystywane nieustannie (...)

Dodany przez Tomasz Norek, w dniu 16-02-2016

Trowalizacja metali

Technologie montażu urządzeń elektronicznych

Artykuły powiązane: biznes, produkcja

Technologie montażu urządzeń elektronicznych (...) W dzisiejszych czasach urządzenia elektroniczne stają się coraz bardziej zminiaturyzowane i łączą w sobie coraz więcej funkcji. Jeszcze dekadę temu, aby robić dobre jakościowo zdjęcia, trzeba było korzystać z dedykowanego aparatu fotograficznego; dziś, często w zupełności wystarcza ten wbudowany w telefon komórkowy.Postęp nie byłby możliwy, gdyby nie montaż powierzchniowy i przewlekany. To te dwie technologie montażu sprawiły, że dzisiejsze urządzenia są nieduże oraz odporne na drgania i upadki.Montaż przewlekany praktycznie całkowicie wyparł stosowany wcześniej montaż elementów elektronicznych, zwany montażem przestrzennym. W montażu przewlekanym, końcówki elementów elektronicznych przetykane są przez otwory w płytce drukowanej i lutowane do pól lutowniczych, najczęściej po stronie płytki przeciwnej do tej, po której znajdują się korpusy elementów.Druk na płytce wykonany jest z cienkiej, o grubości do kilkuset mikrometrów, warstwy miedzi i łączy elementy (...)

Dodany przez Andrzej Lis, w dniu 19-11-2015

Technologie montażu urządzeń elektronicznych

Biznes za granicą

Artykuły powiązane: biznes, eksport, offshore, produkcja, statki, zakładanie firmy

Biznes za granicą (...) podatkowa. Jeśli będziemy działać według takiego systemu, na pewno uda nam się skutecznie ograniczyć wydatki.Dodatkowo, gdy już zakładamy swoją firmę, pomyślmy o tym, aby utworzyć ją poza granicami własnego kraju. Taka decyzja może nam się naprawdę opłacić. W końcu firma na (...)

Dodany przez Maria Paciorek, w dniu 28-10-2015

Biznes za granicą

Sprawne urządzenia dźwignicowe

Artykuły powiązane: biznes, maszyny, produkcja

Sprawne urządzenia dźwignicowe (...) Sprawność urządzeń suwnicowych czy też dźwigowych powinna być priorytetem, zarówno przedsiębiorcy jak i pracownika obsługującego dane urządzenie. Urządzenia te podlegają Urzędowi Dozoru Technicznego, a tym samym dość rygorystycznym przepisom. Eksploatacja urządzeń transportu bliskiego. Eksploatacja urządzenia powinna być zgodna z jego przeznaczeniem, wymaganiami instrukcji i przede wszystkim zgodna z prawem. Wymagane są regularne przeglądy oraz konserwacja suwnic i żurawi, by praca tych urządzeń nie stanowiła zagrożenia dla obsługi i innych pracowników. Istotne są również wszelkie przeglądy (...)

Dodany przez Tomasz Norek, w dniu 17-09-2015

Sprawne urządzenia dźwignicowe

Pralnia do zadań specjalnych

Artykuły powiązane: bhp, biznes, produkcja, przemysł, usługi

Pralnia do zadań specjalnych (...) jak i detergenty, jakie stosuje pralnia przemysłowa, pozwalają osiągnąć efekt doskonale czystego i zdezynfekowanego prania. Firmy mogą korzystać z tego rodzaju usług w niezwykle atrakcyjnych cenach, co sprawia, że nawet częste zamawianie prania przemysłowego nie obciąża budżetu hotelu czy (...)

Dodany przez Andrzej Lis, w dniu 29-07-2015

Pralnia do zadań specjalnych

Wyposażamy magazyn

Artykuły powiązane: biznes, magazynowanie, produkcja, przemysł

Wyposażamy magazyn (...) wyborze mebli jest towar, jaki chcemy przechowywać na półkach magazynu. Jeśli chcemy trzymać tam np. piłki to zapewne wspaniale sprawdzą się duże kosze. Warto przed wyborem mebli zrobić wstępny projekt aby dobrze zagospodarować każdy centymetr magazynu, w końcu za wynajem też trzeba zapłacić, nie warto więc aby miejsce w nim się marnowało. Gama mebli do magazynu na rynku jest dość szeroka. Odwiedzając taki sklep możemy zauważyć sporo solidnych, (...)

Dodany przez Maria Paciorek, w dniu 09-07-2015

Wyposażamy magazyn

Substancje dodawane do żywności

Artykuły powiązane: biznes, produkcja, przemysł spożywczy, rolnictwo

Substancje dodawane do żywności (...) wodą, substancje żelujące - substancje nadające środkom spożywczym konsystencję przez tworzenie żelu oraz zagęstniki spożywcze czyli produkty poprawiające lepkość środka spożywczego.Standardowa działalność podstawowa firm zajmujących się przerobem skrobi obejmuje produkcję skrobi ziemniaczanej i białka ziemniaczanego, zbyt na rynku wewnętrznym i eksport w powyższym zakresie, kontraktację i skup ziemniaków przemysłowych a także produkcję skrobi modyfikowanych i preparatów skrobiowych.Dobrze też jest zweryfikować to, czy dana firma stale rozwija i unowocześnia technologię produkcji oraz sposoby kontroli (...)

Dodany przez Tomasz Norek , w dniu 01-09-2013

Substancje dodawane do żywności