Nity i zgrzewy

Artykuły powiązane: nity, produkcja, przemysł

Nity i zgrzewy (...) Są nim nitonakrętki. Te malutkie kawałki miękkiego metalu pozwalają na to, aby zgnieść razem dwie powierzchnie, zespalając je ze sobą w bardzo trwały, mocny sposób. Są oczywiście różne rozmiary nitonakrętki, dopasowane do potrzeb, zależne od grubości materiałów łączonych i wielkości średnicy otworów, które zostaną wywiercone w materiałach, które chcemy połączyć. Równie ciekawym zajęciem dla młodego technika jest zgrzewanie. Zgrzewać można chyba wszystko, co sztuczne. Najczęściej będą to różnego rodzaju plastykowe folie. Od cienkich spożywczych (...)

Dodany przez Maria Paciorek, w dniu 04-10-2017

Nity i zgrzewy

Certyfikaty w branży spożywczej

Artykuły powiązane: biznes, produkcja, rolnictwo

Certyfikaty w branży spożywczej (...) podejmowania współpracy. Do certyfikacji jednak warto przystąpić dopiero wtedy, jeśli jest się przekonanym co do jej uzyskania. Należy sprawdzić wszelkie procedury i wymagania. W branży spożywczej coraz większe znaczenie odgrywa tzw. certyfikat HACCP. Jest to skrót od angielskiego Hazard Analysis and Critical Control Points, co oznacza Analiza Zagrożeń i Krytycznych Punktów Kontroli. Jest to cały system, który ma zapewnić bezpieczeństwo żywności przez szacowanie ryzyka oraz podejmowanie właściwych działań podczas wszystkich etapów produkcji żywności i jej transportu do (...)

Dodany przez Andrzej Lis, w dniu 26-10-2016

Certyfikaty w branży spożywczej

Rozwiązania zwiększające żywotność maszyn

Artykuły powiązane: biznes, fabryka, maszyna, produkcja, przemysł, utrzymanie ruchu

Rozwiązania zwiększające żywotność maszyn (...) sprzętu. Dostępny tu http://www.rato.pl/ dozownik ze smarem Greasomatic jest rozwiązaniem problemu regularnego smarowania dużej ilości urządzeń. W takiej sytuacji łatwo zapomnieć o uzupełnieniu smaru we wszystkich potrzebnych punktach i nieumyślnie doprowadzić do poważnej (...)

Dodany przez Maria Paciorek, w dniu 13-07-2016

Rozwiązania zwiększające żywotność maszyn

Trowalizacja metali

Artykuły powiązane: biznes, produkcja, przemysł

Trowalizacja metali (...) się środek ścierający o odpowiednim stopniu intensywności obróbki. Medium ścierającym mogą być na przykład kształtki szklane, drewniane, metalowe, o spoiwie ceramicznym, itp. Proces wspomagają specjalne płyny. Dzięki ruchom planetarnym i wibracyjnym materiał ścierny przemieszcza się, powodując ścieranie nierówności, wygładzanie powierzchni przedmiotów. Dlaczego warto inwestować w obrabiarki do metali? Branża metalowa rozwija się w ostatnim czasie bardzo dynamicznie. Obróbka metali jest podstawą funkcjonowania wielu branży: przemysłu maszynowego, mechanicznego, transportowego, kolejowego. Elementy metalowe są wykorzystywane nieustannie (...)

Dodany przez Tomasz Norek, w dniu 16-02-2016

Trowalizacja metali

Technologie montażu urządzeń elektronicznych

Artykuły powiązane: biznes, produkcja

Technologie montażu urządzeń elektronicznych (...) W dzisiejszych czasach urządzenia elektroniczne stają się coraz bardziej zminiaturyzowane i łączą w sobie coraz więcej funkcji. Jeszcze dekadę temu, aby robić dobre jakościowo zdjęcia, trzeba było korzystać z dedykowanego aparatu fotograficznego; dziś, często w zupełności wystarcza ten wbudowany w telefon komórkowy.Postęp nie byłby możliwy, gdyby nie montaż powierzchniowy i przewlekany. To te dwie technologie montażu sprawiły, że dzisiejsze urządzenia są nieduże oraz odporne na drgania i upadki.Montaż przewlekany praktycznie całkowicie wyparł stosowany wcześniej montaż elementów elektronicznych, zwany montażem przestrzennym. W montażu przewlekanym, końcówki elementów elektronicznych przetykane są przez otwory w płytce drukowanej i lutowane do pól lutowniczych, najczęściej po stronie płytki przeciwnej do tej, po której znajdują się korpusy elementów.Druk na płytce wykonany jest z cienkiej, o grubości do kilkuset mikrometrów, warstwy miedzi i łączy elementy (...)

Dodany przez Andrzej Lis, w dniu 19-11-2015

Technologie montażu urządzeń elektronicznych

Biznes za granicą

Artykuły powiązane: biznes, eksport, offshore, produkcja, statki, zakładanie firmy

Biznes za granicą (...) podatkowa. Jeśli będziemy działać według takiego systemu, na pewno uda nam się skutecznie ograniczyć wydatki.Dodatkowo, gdy już zakładamy swoją firmę, pomyślmy o tym, aby utworzyć ją poza granicami własnego kraju. Taka decyzja może nam się naprawdę opłacić. W końcu firma na (...)

Dodany przez Maria Paciorek, w dniu 28-10-2015

Biznes za granicą

Sprawne urządzenia dźwignicowe

Artykuły powiązane: biznes, maszyny, produkcja

Sprawne urządzenia dźwignicowe (...) Sprawność urządzeń suwnicowych czy też dźwigowych powinna być priorytetem, zarówno przedsiębiorcy jak i pracownika obsługującego dane urządzenie. Urządzenia te podlegają Urzędowi Dozoru Technicznego, a tym samym dość rygorystycznym przepisom. Eksploatacja urządzeń transportu bliskiego. Eksploatacja urządzenia powinna być zgodna z jego przeznaczeniem, wymaganiami instrukcji i przede wszystkim zgodna z prawem. Wymagane są regularne przeglądy oraz konserwacja suwnic i żurawi, by praca tych urządzeń nie stanowiła zagrożenia dla obsługi i innych pracowników. Istotne są również wszelkie przeglądy (...)

Dodany przez Tomasz Norek, w dniu 17-09-2015

Sprawne urządzenia dźwignicowe

Pralnia do zadań specjalnych

Artykuły powiązane: bhp, biznes, produkcja, przemysł, usługi

Pralnia do zadań specjalnych (...) jak i detergenty, jakie stosuje pralnia przemysłowa, pozwalają osiągnąć efekt doskonale czystego i zdezynfekowanego prania. Firmy mogą korzystać z tego rodzaju usług w niezwykle atrakcyjnych cenach, co sprawia, że nawet częste zamawianie prania przemysłowego nie obciąża budżetu hotelu czy (...)

Dodany przez Andrzej Lis, w dniu 29-07-2015

Pralnia do zadań specjalnych

Wyposażamy magazyn

Artykuły powiązane: biznes, magazynowanie, produkcja, przemysł

Wyposażamy magazyn (...) wyborze mebli jest towar, jaki chcemy przechowywać na półkach magazynu. Jeśli chcemy trzymać tam np. piłki to zapewne wspaniale sprawdzą się duże kosze. Warto przed wyborem mebli zrobić wstępny projekt aby dobrze zagospodarować każdy centymetr magazynu, w końcu za wynajem też trzeba zapłacić, nie warto więc aby miejsce w nim się marnowało. Gama mebli do magazynu na rynku jest dość szeroka. Odwiedzając taki sklep możemy zauważyć sporo solidnych, (...)

Dodany przez Maria Paciorek, w dniu 09-07-2015

Wyposażamy magazyn