Nasze publikacje

Najnowsze


Dodany przez Andrzej Lis, w dniu 24-07-2015

Opłaca się dbać o klimatyzację
Samochodowy układ chłodzący powietrze jest systemem, który sprawia, iż podróżowanie autem w upalne letnie dni staje się o wiele bardziej komfortowe.

To niezwykle przydatne wyposażenie wymaga jednak od właściciela pojazdu dobrego traktowania.

Tak naprawdę klimatyzacja w aucie swoją zasadą działania nie różni się zbytnio od zwykłej lodówki, jednak w przeciwieństwie do tej ostatniej, narażona jest na pracę w trudnych i szkodliwych warunkach.

Z tego względu układ ten wymaga od kierowcy okresowych przeglądów oraz przede wszystkim poprawnego użytkowania. Aby o wiele dłużej cieszyć się sprawną klimatyzacją powinno przestrzegać się kilku podstawowych zasad opracowanych na podstawie doświadczenia producentów i serwisantów. Po pierwsze, nigdy nie powinno się chodzić samochodu nagrzanego do 50 czy 60 stopni Celsjusza. Przed uruchomieniem klimatyzacji wnętrze auta należy wówczas przewietrzyć, dzięki czemu chłodzenie będzie skuteczniejsze i bardziej ekonomiczne. Przynajmniej raz w roku trzeba też wymieniać filtr kabinowy oraz czyścić wloty i wyloty powietrza w samochodzie. Najlepiej jest jednak zdecydować się na profesjonalny serwis klimatyzacji, po którym cały układ będzie jak nowy. Oddając wóz w ręce doświadczonego i przeszkolonego serwisanta możemy liczyć na całościowe zrewidowanie stanu klimatyzacji samochodowej, w którego skład wchodzą takie czynności jak sprawdzenie szczelności układu, wymiana lub uzupełnienie czynnika chłodzącego, wymiana oleju w klimatyzacji oraz odgrzybianie układu metodą ozonowania. To wszystko kosztuje zazwyczaj kilkaset złotych, jednak nie przekracza kwoty 500zł.

Pieniądze wydawane na okresowe kontrolowanie stanu układu klimatyzacji z całą jednak pewnością są wydatkiem potrzebnym. W dłuższej bowiem perspektywie, niesprawna klima może narazić właściciela auta na wysokie koszty jednorazowe oraz na utratę bezcennego przecież zdrowia.

Serwis klimatyzacji samochodowej realizuje profesjonalnie Warsztat Samochodowy Diagnostic Car z Wrocławia ( strona www ). Szczegóły pod numerem telefonu 695 905 995 oraz na e-mail: kontakt@diagnostic-car.pl.


 • Warsztat Samochodowy Diagnostic Car

  ul. Opolska 5a
  55-011 Siechnice / k. Wrocławia
  tel. 695 905 995
  email: kontakt@diagnostic-car.pl

  http://www.diagnostic-car.pl

W obiektywie


auto
moto
motoryzacja
serwis samochodowy