Nasze publikacje

Najnowsze


Dodany przez Tomasz Norek, w dniu 04-08-2017

Grawerowanie bez tajemnic
Coraz popularniejsza staje się praca polegająca na zdobieniu i wszelkiego rodzaju rękodzieło.

Nie ominęło to także produktów metalowych, nawet takich, których walory artystyczne są znikome. Trend w zdobieniu przedmiotów użytkowych nazywa się sztuką użytkową. Coraz więcej ludzi pragnie aby otaczały je jedynie przedmioty ładne, nawet te, które pozornie wykorzystywane są każdego dnia i ich walory artystyczne nie są najważniejsze. Do zdobienia produktów metalowych wykorzystuje się frezy grawerskie. W zależności od stosowanego materiału w którym należy wygrawerować napis lub ornament wykorzystuje się różnego typu narzędzia. Różnymi będą narzędzia do grawerowania w drewnie, czy też narzędzia do grawerowania aluminium. Dużo łatwiejszą pracą jest grawerowanie w materiałach miękkich.

Frezy do grawerowania mogą być wtedy dużo bardziej dokładne a ornamenty i ozdoby dużo bardziej widowiskowe. Ważnym jest także dobór odpowiedniego ornamentu do danego przedmiotu. Nie powinno się grawerować przedmiotów z których spożywane są posiłki w miejscach w których stykają się one z żywnością ponieważ kwasy zawarte w pokarmie mogą absorbować związki z naruszonego już tworzywa. Utrudnia to także znacząco korzystanie z danego przedmiotu i jego utrzymanie w czystości. Przedmioty ozdobione grawerem są jednak bardzo piękne i wiele osób bardzo ceni sobie to, że otacza się nimi w swoim domu. 

Z pewnością taka forma sztuki to nie jednorazowy trend a dłuższa moda. Jeszcze dłuższy czas będzie popyt na usługi grawerskie a frezy do grawerowania będą miały zapewniony zbyt.Na co czekasz? Wejdź na stronę http://www.grawcom.com/materialy/frezy-grawerskie/ i kup frezy już dziś!

W obiektywie


frezy
grawerowanie
usługi
metal
przemysł