Artykuły dla przemysłu

Artykuły powiązane: biznes, finanse, przedsiębiorstwa

Artykuły dla przemysłu (...) Poszukując dobrych części i artykułów dla przemysłu ciężkiego musimy wiedzieć jakie będą sprawdzone rozwiązania.Niektóre produkty pomimo tego, że z nazwy wydają się odpowiednie, to ich przeznaczenie może być różne. W przemyśle ważne jest, aby dopracować każdy szczegół.Dla przykładu części do zaworów bezpieczeństwa możemy kupić różnego rodzaju, wielkości i różnej mocy chronienia przed nadciśnieniem w przemyśle. Osoby zawodowo zajmujące się przemysłem chemicznym, farmaceutycznym, styczniowym, głównie technicy i inżynierowie nie mają problemu z (...)

Dodany przez Tomasz Norek, w dniu 05-09-2017

Artykuły dla przemysłu

Certyfikaty w branży spożywczej

Artykuły powiązane: biznes, produkcja, rolnictwo

Certyfikaty w branży spożywczej (...) Przedsiębiorstwa działające w szeroko rozumianej branży spożywczej muszą stawić czoła wielu wymogom formalnym. Unia Europejska narzuciła wiele przepisów, które mają za zadanie uczynić obrót towarami bezpiecznym. Chodzi tutaj przede wszystkim o zdrowie konsumentów, gdyż nieświeża bądź skażona żywność może doprowadzić do plagi różnych schorzeń. Certyfikacja ISO to aktualnie standard, któremu stara się sprostać wiele firm z branży spożywczej czy gastronomicznej. Pomaga to zwiększyć prestiż przedsiębiorstwa i sprawia, że kontrahenci są bardziej chętni do (...)

Dodany przez Andrzej Lis, w dniu 26-10-2016

Certyfikaty w branży spożywczej

Rozwiązania zwiększające żywotność maszyn

Artykuły powiązane: biznes, fabryka, maszyna, produkcja, przemysł, utrzymanie ruchu

Rozwiązania zwiększające żywotność maszyn (...) Praca w przemysłowych halach produkcyjnych niejednokrotnie odbywa się w warunkach podwyższonego zapylenia. Takie warunki mogą doprowadzić do obniżenia wydajności pracowników oraz negatywnie wpłynąć na stan ich zdrowia. Zastosowanie filtrów oddechowych to doskonałe (...)

Dodany przez Maria Paciorek, w dniu 13-07-2016

Rozwiązania zwiększające żywotność maszyn

Trowalizacja metali

Artykuły powiązane: biznes, produkcja, przemysł

Trowalizacja metali (...) Trowalizacja metali to inaczej obróbka wibrościerna. Jest ona wykonywana w luźnym ścierniwie. Dzięki niej można skutecznie stępić ostre krawędzie przedmiotów (jest to tak zwane gratowanie). Trowalizacja pomoże nam zmniejszyć chropowatość metalowej powierzchni metali, usunąć zgorzelinę, zmniejszyć chropowatość metalowej powierzchni. Dzięki takiej właśnie obróbce możliwe jest wybłyszczenie powierzchni i jej przygotowanie pod powłoki galwiniczne. W jaki sposób przebiega trowalizacja metali? Może ona odbywać się na sucho lub na mokro. Metalowe przedmioty zostają umieszczone w zbiorniku urządzenia obróbczego. Do pojemnika następnie wkłada (...)

Dodany przez Tomasz Norek, w dniu 16-02-2016

Trowalizacja metali

Technologie montażu urządzeń elektronicznych

Artykuły powiązane: biznes, produkcja

Technologie montażu urządzeń elektronicznych (...) W dzisiejszych czasach urządzenia elektroniczne stają się coraz bardziej zminiaturyzowane i łączą w sobie coraz więcej funkcji. Jeszcze dekadę temu, aby robić dobre jakościowo zdjęcia, trzeba było korzystać z dedykowanego aparatu fotograficznego; dziś, często w zupełności wystarcza ten wbudowany w telefon komórkowy.Postęp nie byłby możliwy, gdyby nie montaż powierzchniowy i przewlekany. To te dwie technologie montażu sprawiły, że dzisiejsze urządzenia są nieduże oraz odporne na drgania i upadki.Montaż przewlekany praktycznie całkowicie wyparł stosowany wcześniej montaż elementów elektronicznych, zwany montażem przestrzennym. W montażu przewlekanym, końcówki elementów elektronicznych przetykane są przez otwory w płytce drukowanej i lutowane do pól lutowniczych, najczęściej po stronie płytki przeciwnej do tej, po której znajdują się korpusy elementów.Druk na płytce wykonany jest z cienkiej, o grubości do kilkuset mikrometrów, warstwy miedzi i łączy elementy (...)

Dodany przez Andrzej Lis, w dniu 19-11-2015

Technologie montażu urządzeń elektronicznych

Biznes za granicą

Artykuły powiązane: biznes, eksport, offshore, produkcja, statki, zakładanie firmy

Biznes za granicą (...) Coraz częściej decydujemy się na założenie własnego biznesu. Dzięki niemu w końcu możemy być niezależni. To my wpływamy wtedy na swoje zarobki, na których na  pewno nam zależy. W końcu jeśli zaczniemy sporo zarabiać, tym sposobem ułatwimy i umilimy sobie całe życie. Jeśli (...)

Dodany przez Maria Paciorek, w dniu 28-10-2015

Biznes za granicą

Sprawne urządzenia dźwignicowe

Artykuły powiązane: biznes, maszyny, produkcja

Sprawne urządzenia dźwignicowe (...) Sprawność urządzeń suwnicowych czy też dźwigowych powinna być priorytetem, zarówno przedsiębiorcy jak i pracownika obsługującego dane urządzenie. Urządzenia te podlegają Urzędowi Dozoru Technicznego, a tym samym dość rygorystycznym przepisom. Eksploatacja urządzeń transportu bliskiego. Eksploatacja urządzenia powinna być zgodna z jego przeznaczeniem, wymaganiami instrukcji i przede wszystkim zgodna z prawem. Wymagane są regularne przeglądy oraz konserwacja suwnic i żurawi, by praca tych urządzeń nie stanowiła zagrożenia dla obsługi i innych pracowników. Istotne są również wszelkie przeglądy (...)

Dodany przez Tomasz Norek, w dniu 17-09-2015

Sprawne urządzenia dźwignicowe

Pralnia do zadań specjalnych

Artykuły powiązane: bhp, biznes, produkcja, przemysł, usługi

Pralnia do zadań specjalnych (...) nie dotyczy tylko sprzętów czy zastawy stołowej. Klienci równie baczną uwagę zwracają na ubrania pracowników. Z tak trudnym zadaniem, jakim jest doprowadzenie do idealnego stanu tego rodzaju elementów, poradzi sobie tylko pralnia odzieży roboczej.Wyspecjalizowane pralnieUrządzenia pralnicze, (...)

Dodany przez Andrzej Lis, w dniu 29-07-2015

Pralnia do zadań specjalnych

Wyposażamy magazyn

Artykuły powiązane: biznes, magazynowanie, produkcja, przemysł

Wyposażamy magazyn (...) Każdy dobry magazyn oprócz towaru, powinien posiadać odpowiednie wyposażenie, czyli meble, półki czy też regały magazynowe. Jest to bardzo potrzebne aby na terenie magazynu zachować porządek. Warto też aby wyposażenie magazynów było przedtem choć trochę zaplanowane. Nie potrzeba do tego projektanta, można to zrobić nawet samemu. Nie chodzi tu o kolor ścian, czy też jej fakturę, a o umeblowanie. Większość sklepów oferuje jednak meble do mieszkania. (...)

Dodany przez Maria Paciorek, w dniu 09-07-2015

Wyposażamy magazyn