Nasze publikacje

Najnowsze


Dodany przez Maria Paciorek, w dniu 05-12-2017

10 sposobów na żywotny agregat
Kiedy już zostaniemy szczęśliwym nabywcą agregatu prądotwórczego warto zwrócić uwagę na podstawowe zasady jego użytkowania, by cieszyć się nim dłużej i dbać o niego także, gdy nie pracuje.

Oto dziesięć praktycznych wskazówek:
1. Agregaty prądotwórcze łatwo można przeciążyć, dlatego koniecznie zwróćmy uwagę na jego możliwości pracy ciągłej i nieprzekraczanie mocy znamionowej - to istotne nie tylko dla jego pracy, ale i wytrzymałości. Należy właściwie dobrać moc wszystkich urządzeń w stosunku do mocy agregatu. 
2. Nie przerabiaj urządzenia. Każda własnoręczne "udoskonalenie" agregatu prądotwórczego może skutkować jego uszkodzeniem bądź zniszczeniem. Poza tym stracimy gwarancję, jeśli ją mamy.
3. Pod żadnym pozorem nie podłączaj agregatu do sieci elektrycznej domowej roboty. Skutkować to może nie tylko uszkodzeniem samego urządzenia, ale takżei odbiorników prądu do niego podłączonych.4. Pilnuj właściwego poziomu oleju w agregacie z silnikiem czterosuwowym oraz właściwego składu mieszanki w agregatach prądotwórczych z silnikiem dwusuwowym.5. Wymieniaj zgodnie z instrukcją i regularnie olej w silniku (czterosuwowym). Terminy wymiany są podane na pewno w instrukcji eksploatacji. 
6. Wymieniaj regularnie filtry powietrza i świece po określonej w instrukcji liczbie godzin pracy agregatu. Ta czynność jest często zaniedbywana przez użytkowników. 
7. Nie uruchamiaj silnika agregatu prądotwórczego bez zainstalowanego filtra powietrza, grozi to uszkodzeniem silnika lub całkowitym zniszczeniem urządzenia.
8. W okresie dłuższej bezczynności pamiętaj o opróżnieniu zbiornika z paliwem, gdyż benzyna traci swe właściwości już po miesiącu "leżakowania".
9. Agregat nie powinien pracować z całą swoja mocą znamionową przez dłuższy czas niż pół godziny.
10. Pamiętaj, by agregat zawsze był umieszczony w pozycji pionowej.
Źródło: http://www.agregaty-finco.pl
Wystarczy przestrzegać tych zasad, by nasz agregat prądotwórczy służył nam przez długie lata i pomagał w wolnych, a nie padł trupem przy pierwszym lub ponownym uruchomieniu.

W obiektywie


dom
remonty
budowa domu